Newsletter SMS
Producenci
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach i innych akcjach organizowanych przez sklep uzdrowiskoweSPA.pl

Środki czystości

 

Zaopatrując się w produkty pochodzenia naturalnego, warto zwracać uwagę nie tylko na żywność oraz kosmetyki z naturalnym składem, ale także na stosowane w domu środki czystości. Produkty przeznaczone do czyszczenia i prania mogą wywoływać alergie i podrażnienia skóry, zwłaszcza u najmłodszych, a także u osób o bardzo wrażliwej skórze. W czasie sprzątania ulatniające się opary mogą także mieć zły wpływ na górne drogi oddechowe i oczy. Sięgając jednak po ekologiczne środki czystości zmniejszamy ryzyko wystąpienia podrażnień oraz dodatkowo korzystamy z substancji o stosunkowo małej lub znikomej szkodliwości dla środowiska naturalnego. Warto wybierać produkty, które będą wartościowe zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne środki czystości - charakterystyka

Wytwarzając naturalne środki czystości coraz częściej wykorzystuje się składniki czyszczące o słabszym działaniu lub stosuje się je w znacznie mniejszym stężeniu, a także sięga się po substancje pochodzenia roślinnego. Dzięki temu organizm człowieka nie jest narażony na szkody w czasie stosowania takich produktów. Profesjonalne środki czystości z naturalnym składem mogą być także stosowane przy praniu dziecięcej pościeli, ubranek oraz czyszczenia zabawek. Ich delikatny skład nie szkodzi także powierzchniom i materiałom, na których się je stosuje. Podobne środki czyszczące są tak samo efektywne w usuwaniu zabrudzeń, jak produkty oparte na silnie działających środkach chemicznych, ale pozbawione są przy tym szkodliwych substancji ropopochodnych, wybielaczy oraz fosforanów.

Naturalne środki czystości i korzyści z ich stosowania

Na co dzień jesteśmy wystawieni na oddziaływanie bardzo wielu czynników zanieczyszczających ekosystem - smog, zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie oraz różnego rodzaju odpadki. Aby ograniczać produkcję smieci oraz zanieczyszczeń, warto wybierać ekologiczne środki czystości. Zawarte w nich substancje pochodzenia roślinnego są biodegradowalne, co oznacza, że rozłożą się dość szybko, nie szkodząc przy tym środowisku. Jest to szczególnie istotne w kwestii zapobiegania powstawaniu chemicznych zanieczyszczeń wody. Naturalne środki czystości stanowią dobrą alternatywę dla wszystkich osób zmagających się z alergiami i podrażnieniami wrażliwej skóry, wywołanych silnymi detergentami. Dzięki stosowaniu produktów ekologicznych do prania, pielęgnacja pościeli i ubrań będzie bezpieczna dla skóry, przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem, aby wybrać odpowiednie środki czystości dla swojego domu.

 

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © 2016 uzdrowiskowespa.pl
do góry
Wykonanie: feb.net.pl Oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl