Newsletter SMS
Producenci
Newsletter
BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
*Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach i innych akcjach organizowanych przez sklep uzdrowiskoweSPA.pl

Okłady borowinowe

Borowina jest rodzajem skały osadowej - to bogaty w mikro- i makroskładniki torf, powstały w wyniku przekształceń obumarłych szczątków roślin. Dodatkowo, spośród podobnych substancji organicznych, borowinę wyróżnia bardzo wysoki poziom przetworzenia za sprawą działalności bakterii. Bogactwo dobroczynnych substancji sprawia, że zabiegi i okłady borowinowe wspomagają leczenie wielu schorzeń, kondycję skóry oraz funkcjonowanie organizmu.

Okłady borowinowe, charakterystyka lecznicza

Jednym ze sposobów bezpośredniego korzystania z dobrodziejstw borowiny, są tzw. okłady borowinowe. Rzecz w tym, aby obolałe miejsce lub wymagającą tego partię ciała, obłożyć na pewien czas odpowiednio podgrzaną porcją borowiny. Ma to na celu przyspieszenie krążenia i polepszenie ukrwienia. Pod wpływem ciepła mięśnie i stawy dużo szybciej regenerują się ze stanów zapalnych. Wyższa temperatura sprawia także, że okład borowinowy oddaje do skóry wartościowe mikroskładniki, które odżywiają skórę, powodując polepszenie jej kondycji i wyglądu. Podobne zabiegi stosowane są także w przypadku łagodzenia objawów menopauzy oraz wspomagają leczenie kobiecych narządów rodnych. 

Stosowanie okładów borowinowych

Na profesjonalnie przygotowane i wykonane okłady borowinowe można udać się do salonu odnowy biologicznej. Zabieg relaksacyjno-leczniczy trwa zazwyczaj kilkanaście minut. W tym czasie, podgrzana do temperatury między 42 a 46 °C borowina, zostaje nałożona na wybrana partię ciała, owinieta szczelnie folią oraz dodatkowo kocem. Po około 30 minutach borowina zostaje usunięta, a skóra oczyszczona. Podobne zabiegi polecane są w seriach -  po kilka okładów tygodniowo, przez mniej więcej miesiąc. Nie powinno się jednocześnie zakrywać powyżej 25% powierzchni ciała jednocześnie. Okłady borowinowe w domu mogą być wykonywane w podobny sposób - wykorzystując w tym celu gotowe plastry borowinowe. Stosując podobny zabieg na partię klatki piersiowej, należy omijać okolicę serca, lub nawet zatroszczyć się o to, aby chłodzić ją przy pomocy lodu.

Okłady borowinowe - wskazania i przeciwwskazania

Ze względu na swoje właściwości utrzymywania ciepłaokłady borowinowe poleca się osobom zmagającym się z bólami reumatycznymi, zwyrodnieniami stawów, problemami układu nerwowo-mięśniowego oraz problemami skórnymi. Osoby cierpiące na zapalenie żył, żylaki, problemy związane z krążeniem, miażdżycę, anemię oraz schorzenia nerek i serca, powinny unikać zabiegów opartych o okład borowinowy. Podobnie w przypadku kobiet w ciąży, dzieci oraz osób z chorobami nowotworowymi.  

 

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © 2016 uzdrowiskowespa.pl
do góry
Wykonanie: feb.net.pl Oprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl